Zabiegi pielęgnacyjne na stopy w Studio Cocoon przeprowadzane są przez doświadczonych podologów, z zastosowaniem pełnej higieny oraz kosmetyków marki Gehwol. Zabiegi te są niezwykle różnorodne, zawierają w sobie typowe zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, jak rózwnież lecznicze, polegajace na usunięciu dolegliwości bólowych. Pamiętajmy, że bardzo często złe samopoczucie zaczyna się od chorych, zaniedbanych stóp a ich pielęgnacja jest istotna dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Pedicure kosmetyczny – 110zł

Pedicure kosmetyczny to zabieg pielęgnacyjny na stopy, polegający na usunięciu nadmiaru skórek z wałów paznokciowych, skróceniu, oszlifowaniu, wypolerowaniu płytki paznokciowej, a także opracowaniu podeszwy stopy. Zabieg wzbogacony jest peelingiem oraz aplikacją kremu do stóp.

  • Pedicure kosmetyczny z malowaniem paznokci – 120zł

Pedicure hybrydowy – 130zł

Pedicure hybrydowy to zabieg pielęgnacyjny na stopy, polegający na usunięciu nadmiaru skórek z wałów paznokciowych, skróceniu, oszlifowaniu, wypolerowaniu płytki paznokciowej, a także opracowaniu podeszwy stopy. Następnie nakładany jest lakier hybrydowy , który utwardzany jest pod lampą UV , dzięki czemu utrzymuje się na stopach o wiele dłużej niz zwykły lakier do paznokci . Zabieg wzbogacony jest peelingiem oraz aplikacją kremu do stóp

Pedicure leczniczy od 130zł

Zabieg na stopy polegający na usunięciu odcisków, modzeli, podcięciu i oszlifowaniu płytki paznokciowej oraz likwidacji zrogowaceń na skórze stóp. Zabieg wzbogacony jest wykonaniem peelingu.

Pedicure SPA – 180zł

Zabieg pielęgnacyjno-relaksacyjny na stopy. Po podcięciu i oszlifowaniu płytek paznokciowych, usunięciu zrogowaceń i zrobieniu peelingu, wykonany jest masaż stóp, a po nim nałożona maska nawilżająca lub natłuszcząjąca. 

Rekonstrukcja płytki paznokciowej od 70zł

Częściowe lub całkowite odbudowanie płytki paznokciowej, która uległa urazom mechanicznym (zbyt ciasne obuwie, sporty, przygniecenie palca ), chorobom grzybiczym lub z powodu i nnych niewyjaśnionych przyczyn został zaburzony wzrost paznokcia.

Tamponada – 25zł

Opatrunek mający na celu zapobieganie wrastania się paznokci oraz powstawaniu stanów zapalnych wałów. Dzięki umieszczeniu tamponady dochodzi do poszerzenia przestrzeni między płytką paznokciową a wałem.

Usunięcie modzela od 40zł

Do usunięcia modzeli stosuje się specjalne frezy, a w miarę potrzeb istnieje możliwość dobrania odpowiedniej ortezy indywidualnej lub gotowej z żelu polimerowego.
Modzel – tworzą się na stronie podeszwowej stopy, ale również na opuszkach palców. Są to ograniczone, owalne lub okrągłe zrogowaciałe ogniska. Zrogowaciały naskórek nie jest unerwiony, pomimo to twrady modzel może powodować bolesność w przypadku, gdy ugniata okoliczne tkanki. Modzele tworzą się przez długotrwały, powtarzający sie ucisk na dość dużej powierzchni skóry.

Usunięcie odcisku od 40zł

Usuwane są za pomocą specjalnych frezów. Zabieg jest bezbolesny.
Odcisk – powstaje wskutek ucisku obuwia, zbyt szybkiego rogowacenia naskórka oraz wad budowy stóp. Często występuje rdzeń wnikający w głąb skóry. Odciski mogą boleć zarówno pod wpływem ucisku jak i samoistnie.

Orteza idywidualna z żelu polimerowego od 70zł

Odciążenie dla stopy w przypadku występowania odcisków, modzeli, hallux, ostrogi piętowej i innych deformacji kostnych.

Zabieg na pękające pięty – 80zł

Zabieg polega na usunięciu zrogowaceń z pięt za pomocą skalpela i frezarki, założeniu maski z maścią zapobiegającą pękaniu stóp oraz jeśli istnieje potrzeba zaaplikowaniu sterylnego opatrunku.
Pękające pięty – piety pękają, gdy skóra jest sucha, nosimy niewłaściwe obuwie lub gdy mamy nadwagę. Z małych pęknięć tworzą się głębokie szczeliny(rozpadliny), które mogą prowadzić do bólu podczas chodzenia oraz stanów zapalnych skóry pięt. Jest to niebezpieczne z uwagi na to, iż przypadku doprowadzenia do stanu zapalnego z łatwością mogą wniknąć bakterie i wirusy.